Direktlänk till inlägg 16 februari 2009
För några veckor sedan var jag på läkarstationen och undersökte mitt bråck, mina frusna händeroch åtr och donerade 9 rör blod till vetenskapen. Eller i alla fall till vetenskapen om varför min kropp reagerar som den gör på kyla etc.
Det har dimpt ner provsvar med jämna mellanrum, som alla säger att allt är normalt, inga inflammationer på gång i leder, eller tecken på reumatisk sjukdom (?). Men inte heller något svar på varför det är som det är.
Idag kom ytterliggare ett provsvar, samma som innan, inga inflammationer eller reumatiska sjukdomar.
Men min ämnesomsättning är fortfarande för låg trots flera år på Levaxin. Så nu ska jag dubbla dosen och återkomma med nya prover om 4 veckor... Jaha, bara att in på apoteket på onsdag och ta ut mer Levaxin.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | |||||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | |||
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | |||
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | |||
23 | 24 | 25 | 26 |
27 |
28 |
||||
|