Direktlänk till inlägg 2 maj 2009
Molly är en kopia av sin far. Inte till utseendet, hon är mindre och mer finlemmad. Inte till färgen, han är ruby och hon är som sin mor, black and tan.
Utan det där med maten. Var morgon har hon luktat på sin mat för att sedan nästan rulla sig i den och då har jag tagit bort den. På kvällen är hon superhungrig och äter allt utan knot.
Idag fick de varsin sked risgrynsgröt på maten, som blev över efter Erol och Benjamins frukost. Och då jäklar! TJOFF! De enda som åt snabbare än Molly idag var mamma Pyret och storasyster Lillan (ingen slår dom på fingrarna när det gäller att sluka sin mat)
Skrållan höll på länge länge med sin skål innan hon gav upp... inte lätt att få med det sista av gröten som döljer sig i hörnen på den runda skålen ;)
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | |||||||
4 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
|||
11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 |
17 | |||
18 | 19 | 20 |
21 | 22 |
23 | 24 |
|||
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |||
|